ФК Бело Брдо

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

ФК Бело Брдо е македонски фудбалски клуб од истоименото предградие на Штип, Бело Брдо. Клубот во својата историја има настапувано во 2 МФЛ (Втора Македонска Фудбалска Лига).