ФК Арсими (Чегране)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
ФК Арсими
Целосно имеФудбалски клуб Арсими
Основан1973; пред 47 години (1973)
СтадионИгралиште Чегране
ЛигаТрета фудбалска лига - Запад
2019/20
(недовршена)
Трета лига - Запад, 9. од 12 места
Домашни бои
Гостински бои

ФК Арсими (албански: KF Arsimi) — фудбалски клуб oд селото Чегране, кој моментално настапува во Третата фудбалска лига - Запад.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]