Ух (атол)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Карта на Понпеј.

Ух е атол во сојузната држава Понпеј во Микронезија.

Наводи[уреди | уреди извор]

Координати: 6°57′28″ N; 158°16′28″ E / 6.9577° СГШ; 158.2744° ИГД / 6.9577; 158.2744

Поврзано[уреди | уреди извор]