Успен (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Успен
Округ
Успен ауданы
Држава Казахстан
ПокраинаПокраина Павлодар
ЦентарУспенка
Часовен појасEast (UTC+6)

Успен (казашки: Успен ауданы) е округ во Казахстан во покраината Павлодар со центар град Успенка.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]