Уркабустаиз (Алава)

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Уркабустаиз)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Уркабустаиз е општина која се наоѓа во провинција Алава, во автономната покраина Баскија.