Врамен телемаркетинг

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Урамен)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Урамен повик е сличен на инервју со инструкции, каде повикувачот има неколку теми кои треба да бидат покриени но стилот и редот со кој им се пристапува на темите е безначаен.