Урал (појаснување)

Од Википедија — слободната енциклопедија

Урал може да се однесува на:

Географија[уреди | уреди извор]

Техника[уреди | уреди извор]

Поврзано[уреди | уреди извор]

  • Уралск — неколку места во Русија