Упсурт

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Упсурт (бугарски: Ъпсурт) е бугарска хип хоп и рап група, формирана во 1996 год. од Ицо Хазарта, Бат Венци, Буч и Ицо Панчев.

Дискографија[уреди | уреди извор]