Универзитет Газијантеп

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Универзитет Газијантеп
Gaziantep Üniversitesi
Giris.jpg
ВидДржавен
Основан1973
РекторProf. Dr. Arif Özaydın
Студенти38.000
МестоГазијантеп, Турција
Официјална страница

Универзитетот Газијантеп се наоѓа во Газијантеп, Турција.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]