Уман (Микронезија)

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Уман (остров))
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Уман е остров во сојузната држава Чук во Микронезија. Уман е една од општините во државата.

Наводи[уреди | уреди извор]

Координати: 7°18′04″ СГШ; 151°52′50″ ИГД / 7.3011° СГШ; 151.8805° ИГД / 7.3011; 151.8805

Поврзано[уреди | уреди извор]