Улитау (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Улитау
Округ
Ұлытау ауданы
Држава Казахстан
ПокраинаПокраина Караганди
ЦентарУлитау
Часовен појас+6 (UTC+6)

Улитау (казашки: Ұлытау ауданы) е округ во Казахстан во покраината Караганди со центар Улитау.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]