Украдениот накит (филм од 1931)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Украдениот накит (англиски: The Stolen Jools) - американски филм од 1931 година, во режија на Вилијам Ц. Мек Ген. Главните улоги ги играат: Бастер Китон, Џоан Крафорд, Едвард Г. Робинсон итн.[1]

Содржина[уреди | уреди извор]

Во Лос Анџелес, полициските детективи ја истражуваат кражбата на накитот на глумицата Норма Ширер, која се случила за време на годишниот бал...

Наводи[уреди | уреди извор]