Прејди на содржината

Удот

Координати: 07°23′N 151°43′E / 7.383° СГШ; 151.717° ИГД / 7.383; 151.717
Од Википедија — слободната енциклопедија

Удот е мал остров во лагуната Трук во сојузната држава Чук во Микронезија. Островот е една од општините во државата и има густа шума. Големината на островот е 4 со 2.6 километри[1] и има население од 1774 жители според податоците од 2000[2].

Островот Удот

07°23′N 151°43′E / 7.383° СГШ; 151.717° ИГД / 7.383; 151.717

Поврзано

[уреди | уреди извор]