Уаликанов (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Уаликанов
Округ
Уәлиханов ауданы
Држава Казахстан
ПокраинаПокраина Северен Казахстан
ЦентарКишкенекол
Часовен појасEast (UTC+6)

Уаликанов (казашки: Уәлиханов ауданы) е округ во Казахстан во покраината Северен Казахстан се центар град Кишкенекол.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]