УСНК

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
USNK
Биографски податоци
ПотеклоРоманија
Жанрови
Период на активност2015–денес
Издавачи
Членови
  • Кунд Филеп
  • Нимрод Ласкај

USNK е музички дует од Романија, Кунд Филеп и Нимрод Ласкај. Заедно ја освоија осмата сезона на унгарската верзија на X Factor.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „A USNK lett a 2018-as X-Faktor (dupla!) győztese“. RTL.hu.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]