Тјаша Кокаљ

Од Википедија — слободната енциклопедија

Тјаша Кокаj е словенечка глумица, манекенка и победник на избори за убавина кога била крунисана за Мис Универзум Словенија 2007 и ја претставувала Словенија на Мис универзум 2007.

Ран живот[уреди | уреди извор]

Кокаj е манекенка и глимица во Словенија.

Сјајност[уреди | уреди извор]

Мис универзум Словенија 200[уреди | уреди извор]

Кокаj била крунисана за Мис универзум Словенија 2007.

Мис универзум 2007[уреди | уреди извор]

Кокаj ја претставувала Словенија на Мис универзум 2007 и се пласирала во најдобрите 15.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]

Награди и достигнувања
Претходник
Наташа Пиноза
Мис универзум Словенија
2007
Наследник
Анамарија Авбељ