Тучао (пекиншка метро-станица)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Тучао
土橋站
Tuqiao station platform.jpg
Место
Покраина Пекинг
(Други станици во Пекинг)
Град Пекинг
Податоци за станицата
Стопанисува Пекиншка метро-управа
Линии Батунг

Тучао (кин. 土橋站, пинјин: Tǔqiáo Zhàn) е станица во Пекинг (НР Кина), на линијата Батунг на Пекиншкото метро. Ова е последна станица (терминал) на линијата.

Претходна   Пекиншко метро   Следна
кон Сехуеј
Батунг последна