Турбов

Од Википедија — слободната енциклопедија
Турбов
Турбів
Местоположба
Координати

49°20′47″N, 28°43′12″E

Општи податоци
Име
- изворно
Турбов
  Турбів
Поштенски број 22513
Управа
Земја  Украина
Број на општини Виничка област, Липовечки реон
Градоначалник Александр Бондар
Географија
Површина 7 км²
Надморска височина 240 м
Население
Население 6558 (2011)

Турбов (украински: Турбів) е населено место од градски тип во Украина, Липовечки реон, Виничка област.

Поврзано[уреди | уреди извор]