Тупкараган (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Тупкараган
—  Округ  —
Түпқараған ауданы
Држава Казахстан
Покраина Покраина Мангистау
Центар Форт-Шевченко
Час. појас +5 (UTC+5)

Тупкараган (казашки: Түпқараған ауданы) е округ во Казахстан во покраината Мангистау со центар Форт-Шевченко.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]