Трст виа Скопје (телевизиска серија)

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Трст виа Скопје)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

„Трст виа Скопје“ — македонска ТВ серија од 1987 година. Режисер и сценарист е Богдан Поп Ѓорчев, а настапуваат: Себастијан Шабан, Снежана Стамеска, Ванчо Петрушевски, Мето Јовановски, Илија Џувалековски, Мите Грозданов, Ѓорѓи Колозов, Гоце Тодоровски и други;

Епизоди[уреди | уреди извор]

Сезона Епизода Име

Датум[уреди | уреди извор]

1 1 / 11.10.1987
1 2 / 18.10.1987
1 3 / 25.10.1987
1 4 / 01.11.1987
1 5 / 08.11.1987
1 6 / 15.11.1987
2 1 / 04.02.1990
2 2 / 11.02.1990
2 3 / 18.02.1990
2 4 / 25.02.1990
2 5 / 04.03.1990
2 6 / 11.03.1990
2 7 / 18.03.1990

Надворешни врски[уреди | уреди извор]