Трн (град)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Трн е град во западна Бугарија. Тој се наоѓа во Перничката област, близу до границата со Србија. Градот е административен центар на Општина Трн.

Наводи[уреди | уреди извор]