Три епохи (филм од 1923)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

„Три епохи“ (англиски: Three Ages) — американски филм од 1923 година, во режија на Бастер Китон (неговиот прв самостојно продуциран долгометражен филм). Главните улоги ги толкуваат: Бастер Китон, Маргарет Лихи и Волас Бири.

Синопсис[уреди | уреди извор]

Во филмот се прикажува еволуцијата на љубовта во три различни историски епохи: каменото време, Римското царство и модерното време.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]