Прејди на содржината

Трето па машко (телевизиска серија)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Трето па машко
Напишана одВелко Неделковски
Режирана одДушан Наумовски
УлогиДејан Лилиќ
Зоран Љутков
Зорица Панчиќ
Ѓорѓи Тодоровски
Тања Кочовска
Предраг Павловски
Борис Чоревски
Снежана Конеска Руси
Горан Илиќ
Музика наЃорѓи Крстевски
Земја на потеклоМакедонија Македонија
Првичен јазикмакедонски
Бр. на сезони1
Бр. на епизоди15
Производство
Продуцент(и)Марјан Огненовски
Прикажување
Првична мрежаКанал 5 Телевизија
Првично прикажување2011

Трето па машкомакедонска серија од 2011 година во режија на Душан Наумовски и сценарио на Велко Неделковски. Главните улоги ги играат: Дејан Лилиќ, Тања Кочовска, Зоран Љутков, Предраг Павловски и Ѓорѓи Тодоровски.

Улоги[уреди | уреди извор]

Глумец Улога
Дејан Лилиќ Тони Возрасниот
Зоран Љутков Гроздан
Зорица Панчиќ Маја
Ѓорѓи Тодоровски Трупче - Анастас
Андријана Наумовска Ина
Ина Кроневска Бони
Петар Ефтимов Тони
Предраг Павловски Бојче
Мила Петровска Мила
Горан Илиќ Илија Бојлија
Снежана Конеска Руси Рајнето
Борис Чоревски Тихомир Цветко
Рубенс Муратовски Цеко
Едмонг Сотир Кирил
Маја Љутков Живкица
Владимир Лазовски Живко