Требишта

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Требишта
Област Албанија
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (DST)CEST (UTC+2)

Требишта — село во Албанија.

Историја[уреди | уреди извор]

Географија[уреди | уреди извор]

Селото се наоѓа во областа Голо Брдо.

Демографија[уреди | уреди извор]

Култура[уреди | уреди извор]

Личности[уреди | уреди извор]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Јасмина Дамјановска, Ленина Жила и Филип Петровски (2016). Илинденски сведоштва. том I, дел I. Скопје: Државен архив на Република Македонија.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]