Требишта

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Села во Албанија
Требишта се наоѓа во Албанија
Требишта
Требишта (Албанија)
Име: Требишта
Област:
Округ:
Општина: -
Население: ?
Поштенски код: -
Повикувачки број -
Надморска височина: -
Географска широчина: -
Географска должина: -
Мрежно место: немаТребишта е село во Албанија.

Историја[уреди | уреди извор]

Географија[уреди | уреди извор]

Селото се наоѓа во областа во областа Голо Брдо

Демографија[уреди | уреди извор]

Култура[уреди | уреди извор]

Личности[уреди | уреди извор]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]