Трајан, Бакау

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Трајан
Општина
Трајан is located in Романија
Трајан
Трајан
Координати: 46°38′N 27°2′E / 46.633° N; 27.033° E / 46.633; 27.033
Држава Романија
ОкругБакау
Население (2002)[1]4.731
Часовен појасИВ (UTC+2)
 • Лете (DST)ИЛВ (UTC+3)

Трајан (романски: Traian) е општина во округот Бакау во Романија, во која живее 4.731 жител.

Наводи[уреди | уреди извор]Координати: 46°38′N 27°2′E / 46.633° N; 27.033° E / 46.633; 27.033