Тошија Фуџита

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Тошија Фуџита
Лични податоци
Роден на 4 октомври 1971 (1971-10-04) (51 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Среден ред
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1994–2005 Júbilo Iwata
2003Utrecht
2005–2008 Nagoya Grampus
2009–2010 Roasso Kumamoto
2011 JEF United Chiba
Репрезентација
1995–2005 Јапонија Јапонија 24 (3)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари.
† Учества (Голови).

Тошија Фуџита (роден 4 октомври 1971) — јапонски фудбалер.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1995 6 2
1996 0 0
1997 0 0
1998 0 0
1999 4 0
2000 0 0
2001 0 0
2002 0 0
2003 3 0
2004 10 1
2005 1 0
Вкупно 24 3

Надворешни врски[уреди | уреди извор]