Тошинобу Кацуја

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Тошинобу Кацуја
Лични податоци
Роден на 2 септември 1961(1961-09-02)(62 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Одбранбен играч
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1984–1991 Honda
1991–1993 Yokohama Marinos
1994–1997 Júbilo Iwata
1998 Cerezo Osaka
Репрезентација
1985–1993 Јапонија Јапонија 27 (0)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари

Тошинобу Кацуја (роден 2 септември 1961) — јапонски фудбалер.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1985 2 0
1986 4 0
1987 6 0
1988 0 0
1989 0 0
1990 0 0
1991 0 0
1992 9 0
1993 6 0
Вкупно 27 0

Надворешни врски[уреди | уреди извор]