Тор Иседал

Од Википедија — слободната енциклопедија
Иседал на отворање на дискотека во Стокхолм, мај 1970 година

Тор Иседал (20 јули 192418 февруари 1990) — шведски глумец. Тој се појавува во 75 филмови во периодот од 1952 и 1990 година. Еден од неговите синови е шведскиот глумец Ола Иседал.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]