Тормелас

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Тормелас

Знаме

Амблем
ЗемјаШпанија
Автономна областКастилја и Леон
ПровинцијаАвила
Управа
 • Alcaldesa/MajorТормелас
Површина
 • Вкупна9 км2 (3 ми2)
Население (2009)
 • Вкупно73
 • Густина7,92/км2 (2,050/ми2)
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (DST)CEST (UTC+2)
Мреж. местоhttp://www.tormellas.es

Тормелас е општина која се наоѓа во провинција Авила, во автономната покраина Кастилја и Леон.