Тополник

Од Википедија — слободната енциклопедија
Топалник Дере
Топалник Дере is located in Грција
Топалник Дере
Топалник Дере (Грешка во скриптата: Нема модул наречен „Location map/old“.)
Област Сер


Топалник Дере е село во Серско, Егејска Македонија, денес во Грција.

Географија и местоположба[уреди | уреди извор]

Историја[уреди | уреди извор]

Стопанство[уреди | уреди извор]

Демографија[уреди | уреди извор]

Општествени установи[уреди | уреди извор]

Културни и природни знаменитости[уреди | уреди извор]

Редовни настани[уреди | уреди извор]

Личности[уреди | уреди извор]

Култура и спорт[уреди | уреди извор]

Иселеништво[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]