Тони Пешев

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Тони Пешев графичар и илустратор .

Објавувал во списанието „Лифт“, „Остен“, „Нова Македонија“.

Бил цртач, уредник и сценарист на стрипот К-15. Специјалност му е карикатуралниот и сериозен портрет, сликани до најситен детал.

[1].

Наводи[уреди | уреди извор]