Томојуки Сакаи

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Томојуки Сакаи
Лични податоци
Роден на 29 јуни 1979 (1979-06-29) (43 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Среден ред
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1997–2000 JEF United Ichihara
2001–2003 Nagoya Grampus Eight
2004–2007 Urawa Reds
2007–2008 Vissel Kobe
2009 Fujieda MYFC
2010–2011 Pelita Jaya
2011 Persiwa Wamena
2011–2012 Persiram Raja Ampat
2013 Deltras Sidoarjo
Репрезентација
2000 Јапонија Јапонија 1 (0)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари.
† Учества (Голови).

Томојуки Сакаи (роден 29 јуни 1979) — јапонски фудбалер.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
2000 1 0
Вкупно 1 0

Надворешни врски[уреди | уреди извор]