Томори Кусуноки

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Томори Кусуноки
楠木ともり
Основни податоци
Роден(а)10 декември 1999
Јапонија Токио, Јапонија
ПотеклоТокио, Јапонија
Жанр(ови)Анисон/Поп
Занимање/њапејач, композитор, актер за Аниме
Години активност2017 – денес
Сродни групиSony Music Artists agency

Томори Кусуноки (јапонски: 楠木ともり р.10 декември, 1999)),иконски Јапонија пејач, композитор и актер за Аниме.

Таа се заинтересирала за Аниме, Кога имала 14 години.Не одев во училиште за обука и студирав глума самостојно.

Филмографија[уреди | уреди извор]

Аниме

Надворешни врски[уреди | уреди извор]