Томи Енгел

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Томи Енгел (2012)

Томи Енгел (роден 1949) е германски музичар и глумец. Тој бил водечки пејач на германскиот бенд Блек Фус до 1994 година и издал албуми како соло изведувач.[1][2][3]

Работи[уреди | уреди извор]

  • Verdamp lang her (во соработка со Клаус Хеузер )

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Archived copy“. Архивирано од изворникот на 2010-12-03. Посетено на 2010-12-03.CS1-одржување: архивиран примерок како наслов (link)
  2. http://www.wz-newsline.de/?redid=941788&print=1
  3. „Archived copy“. Архивирано од изворникот на 2011-09-29. Посетено на 2010-12-03.CS1-одржување: архивиран примерок како наслов (link) (confirms 1994 departure)