Прејди на содржината

Томе Китановски

Од Википедија — слободната енциклопедија

Томе Китановскимакедонски фудбалер, роден на 21 мај 1992 година во Битола. Моментално игра на позицијата одбранбен играч во ФК Македонија Ѓорче Петров во македонската прва лига. Тој дури играше во Прва фудбалска лига на Хрватска за Славен Белупо.