Томасо Барбиери

Од Википедија — слободната енциклопедија

Томасо Барбиери (роден на 26 август 2002 година) е италијански професионален фудбалер кој игра како десен бек за клубот од Серија А, Јувентус.

Клупска кариера[уреди | уреди извор]

На 11 септември 2020 година, Барбиери му се приклучи на тимот од Серија Ц, Јувентус У23, резервниот тим на Јувентус, на петгодишен договор.[1] На 28 септември, Барбиери го направил своето деби за Јувентус У23 во победата од 2–1 против Про Сесто.[2]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Barbieri approda alla Juventus: è ufficiale“. Goal.com. 11 September 2020. Посетено на 11 September 2020.
  2. Baridon, Marco (2020-09-28). „Juventus U23-Pro Sesto 2-1: esordio vincente per Zauli al Moccagatta“. Juventus News 24 (италијански). Посетено на 2021-07-15.