Толе Би (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Толе Би
Округ
Төле би ауданы
Држава Казахстан
ПокраинаПокраина Јужен Казахстан
ЦентарЛенгер
Часовен појасEast (UTC+6)

Толе Би (казашки: Төле би ауданы) е округ во Казахстан во покраината Јужен Казахстан. Центар е градот Ленгер.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]