Тобиас Крик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Тобиас Крик

Тобиас Крик (германски: Tobias Krick, 22 октомври 1998, Бинген на Рајна) е германски одбојкар кој игра за Јунајтед Волеј Рејна-Мајна и германската репрезентација . Учествувал на Европскиот шампионат во одбојка за мажи во 2017 година . [1]

Спортски достигнувања[уреди | уреди извор]

Клупски[уреди | уреди извор]

  • 2016, 2017 Бронзен Медал / Германска лига

Национален тим[уреди | уреди извор]

  • 2017 Сребрен Медал /Европско првенство

Наводи[уреди | уреди извор]