Титила

Од Википедија — слободната енциклопедија
Релјефна карта на Камчатка

Титила е штитест вулкан кој се наоѓа во северниот дел на полуостровот Камчатка во Русија. Тој има два вулкани со штит: Титила и Расошина, а Титила е повисок.

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]