Прејди на содржината

Тим Хорнке

Од Википедија — слободната енциклопедија

Тим Хорнке (роден на 4 август 1990) е германски ракометар кој игра за ТБВ Лемго и германската репрезентација.[1] Висок е 188 сантиметри и игра на позиција десно крило. Професионалната кариера ја започнал во ракометниот клуб Хановер.

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Jogi Bitter im erweiterten EM-Kader“.