Тим Бос

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Тим Бос (2019)

Тим Бос (германски: Tim Boss, 28 јуни 1993) е германски фудбалер кој игра како голман за Динамо Дрезден . [1]

Кариера[уреди | уреди извор]

По само една сезона, во јули 2015 година се преселил на 3. Лига со Фортуна Келн. Таму го имал своето деби на 28 август 2015 година за време на победата од 2-1 над 1. ФК Магдебург , кога тој дошол како замена во 83-та минута место Андре Поггенборг . [2]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Tim Boss“ (German). kicker.de. конс. 8 August 2017. 
  2. „Fortuna Köln - 1. FC Magdeburg 2:1 (3. Liga 2015/2016, 6. Round)“. worldfootball.net. HEIM:SPIEL. 28 August 2015. конс. 28 August 2016. 

Надворешни врски[уреди | уреди извор]