Тимо Ретгер

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Тимо Ротгер)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Timo Röttger.JPG

Тимо Ретгер (германски: Timo Röttger, 12 јули 1985) е германски фудбалер кој игра за Соненхоф Гросашпах. [1]

Кариера[уреди | уреди извор]

На 9 мај 2014 година, тој потпишал двегодишен договор со Викторија Келн од четвртиот ред на Западната регионална лига . [2]

Почести[уреди | уреди извор]

Промоција во 2. Бундеслига :

  • 2010-11 (3) со Динамо Дрезден
  • 2013-14 (2) со РБ Лајпциг

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Röttger, Timo“ (German). kicker.de. конс. 9 May 2013. 
  2. „RB Leipzig trennt sich von Röttger“ (German). focus.de. конс. 10 May 2014. 

Надворешни врски[уреди | уреди извор]