Тизи Узу

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Тизи Узу

Тизи Узу (на берберски: Tizi Wezzu) е главен Кабиле град во Алжир и седиште на истоимената провинција.