Прејди на содржината

Те чека мејл (филм)

Од Википедија — слободната енциклопедија

Те чека мејл - американски филм од 1998 година, во режија на Нора Ефрон, која е авторка и на сценариото. Филмот е снимен според книгата „Парфимерија“ на Ласло Никлош. Главните улоги ги играат: Мег Рајан и Том Хенкс.

Содржина[уреди | уреди извор]

Двајца сопственици на книжарници жестоко се борат на пазарот, но без да знаат за кого се работи, започнуваат романтична врска на интернет...[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Те чека мејл“, Антена, број 893, 7.8.2015, стр. 17.