Теректи (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Теректи
Округ
Теректі ауданы
Држава Казахстан
ПокраинаЗ. Казахстан
ЦентарФјооровка
Часовен појасWest (UTC+5)

Теректи (казашки: Теректі ауданы) е округ во Казахстан во покраината Западен Казахстан. Центар е градот Фјодоровка.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]