Темвен

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Карта на Понпеј.

Темвен е мал остров во сојузната држава Понпеј во Микронезија. Островот се наоѓа во близина на јужниот брег на Понпеј. Островот е познат по рушевините од градот Нан Мадол.

Поврзано[уреди | уреди извор]