Телекабел

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Лого на Телекабел

Телекабел е кабелски и мобилен оператор во Македонија. Првиот кабелски приклучок го регистрира на 15 јануари 1997 во Штип. Нуди кабелска телевизија, кабелски интернет и телефонија во повеќе градови низ Македонија, како Скопје, Штип, Кочани, Битола, Свети Николе и др. А од 21 јануари 2019 започна со нудење на мобилна телефонија со 3 пакети од 300, 500 и 1500 денари. Работи како МВМО на мрежата на Македонски Телеком.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]

www.telekabel.com.mk - Официјалната страница на Телекабел