Тексашки масакр со моторна пила

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Тексашки масакр со моторна пила - американски филм, во режија на Маркус Ниспел. Главните улоги ги играат: Џесика Бил, Џонатан Такер и Мајк Вогел.

Содржина[уреди | уреди извор]

Петмина момци наоѓаат една повредена автостоперка. Во потрага по помош, тие влегуваат во една куќа, но не знаат дека таа е легло на патолошки убијци... [1][2]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Тексашки масакр со...“, Антена, број 870, 27.2.2015, стр. 14.
  2. „Тексашки масакр со моторна пила“, Антена, број 900, 25.9.2015, стр. 24.