Театар 007

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Театар 007 е независен, приватен театар со седиште во Скопје.

Продукција[уреди | уреди извор]

На 10 декември 2014 година, во „Универзалната сала“ во Скопје, „Театар 007“ премиерно ја поставил комедијата на Вуди Ален „Централ парк - Запад“, во режија на Игор Ивковиќ. Главните улоги ги толкуваат: Ирена Илиевска, Ангела Наумоска, Марко Богдановски, Јеткин Сезаир и Елизабета Клинчаревска-Младеновска. Костимите и сценографијата биле дело на Маре Трајковска.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Премиера на Театар 007“, Дневник, година XVIII, број 5638, среда, 10 декември 2014, стр. 20.