Тврдина Подсмрека

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Тврдина Подсмрека
Grad Podsmreka
Burg Smreck
Grad Podsmreka.jpg
Општи податоци
ГрадОпштина Иванчна Горица
ЗемјаСловенија


Тврдината Подсмрека се наоѓа во Општина Иванчна Горица во Словенија. Оваа велепоседничка куќа била изградена во 16 век.